Осичнянська гімназія Вінницького району Вінницької області
Оратівська громада, Вінницька область
Освітній портал оратівського району Підписатися на новини
18 Липня 2024 р

Правила поведінки у школі

ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ УЧНІВ У ШКОЛІ

1.ЗАГАЛЬНІ  ПРАВИЛА

1.1. Учень приходить до школи за 10-15 хвилин до початку занять. При вході у школу дотримується  правил ввічливості, залишає у гардеробі  верхній одяг і прямує до місця проведення уроку.

1.2. Не дозволяється  без відома педагогів йти зі школи під час уроків. У разі пропуску навчальних занять учень повинен пред’явити класному керівнику довідку від лікаря  або записку від батьків про причину відсутності на заняттях. Пропускати заняття без поважних причин  забороняється.

1.3. Учень до школи приносить  необхідні навчальні  приладдя, книги, зошити, щоденник. Приходить до школи з підготовленими домашніми завданнями згідно з розкладом уроків.

1.4. Учень проявляє повагу до старших, піклується про молодших. Учні й педагоги звертаються один до одного шанобливо. Школярі поступаються дорогою дорослим, старші школярі – молодшим, хлопчики – дівчаткам.

1.5. Поза  школою учні поводяться скрізь  і  всюди так, щоб не осоромити свою честь та гідність, не заплямувати добре ім’я школи.

1.6. Вимоги до зовнішнього вигляду учнів: шкільна форма, акуратна зачіска, охайний вигляд, чисті, не нафарбовані нігті; взуття зручне (не кеди), чисте. Сережки (якщо є) – невеликі, каблучки носити забороняється.

 

2. ПОВЕДІНКА  НА УРОКАХ

2.1. При вході педагога в клас учні встають на знак вітання, сідають після того, як учитель привітається і дозволить сісти. Так само учні вітають будь-якого дорослого, що увійшов у клас під час занять.

2.2. Протягом уроку  не можна шуміти, розмовляти без дозволу вчителя, займатися справами, що не стосуються уроку. 45 хвилин уроку  використовуються учнями для навчання.

2.3. За першою вимогою вчителя (класного керівника) необхідно подати щоденник. Всі записи у щоденнику повинні виконуватися охайно, чітко , систематично. Після кожного навчального тижня батьки учня ставлять свій підпис у щоденнику.

2.4. Якщо під час уроку учню необхідно вийти із класу, то він повинен підняти руку і попросити дозволу в учителя.

2.5. Якщо учень хоче поставити запитання вчителю або відповісти на запитання вчителя, він піднімає руку. Для того щоб відповісти на питання, учень встає з-за парти.

2.6. Дзвінок сповіщає про закінчення уроку. Але тільки коли вчитель оголосить про закінчення заняття, учень має право покинути клас. При виході вчителя або іншого дорослого з класу учні встають.

3. ПОВЕДІНКА ДО ПОЧАТКУ ЗАНЯТЬ,  НА  ПЕРЕРВАХ, ПІСЛЯ  УРОКІВ

3.1. До початку уроку  учень повинен: прибути в  кабінет до дзвінка, підготуватись до уроку, навести порядок на робочому місці.

3.2. Під час перерви учні зобов’язані: підготуватись до наступного уроку,  вийти з класу. Рухаючись коридором, триматися правої сторни; підкорятись вимогам  працівників школи, черговим учням, членам шкільного парламенту.

3.3. Під час перерв  учням забороняється: бігати коридорами, гратися поблизу вікон або в інших місцях, не пристосованих для ігор, штовхатися, кидатися будь-якими предметами, застосовувати фізичну силу для вирішення  проблем; вживати непристойні вирази та жести на адресу будь-яких осіб, шуміти, заважати відпочивати іншим.

3.4. Якщо спізнилися на урок, потрібно постукати в двері  кабінету, зайти, привітатися із учителем, вибачитися за спізнення і попросити дозволу сісти на місце.

3.5. Після занять учень повинен: взяти одяг з гардеробу, акуратно одягнутися і покинути школу, дотримуючись правил ввічливості.

3.6. Черговий у класі повинен: знаходитися в класі під час перерв, забезпечувати порядок, провітрювати приміщення,  допомагати вчителю підготувати клас до наступного уроку; стежити і підтримувати відповідні санітарні умови.

3.7. Учні, знаходячись у їдальні: підкоряються вимогам вчителя, чергових учнів і працівника їдальні; дотримуються черги при отриманні їжі, проявляють увагу та обережність при отриманні та вживанні гарячих та рідких страв; прибирають за собою.

Логін: *

Пароль: *