Тривожний рюкзак Це повинні знати всі
Тривожний рюкзак учня: яким має бути
В рюкзак складіть речі, які знадобляться під час перебування в бомбосховищі, радять у Національній поліції.
У наплічнику завжди має бути:
- пляшка питної води;
- поживні батончики або снеки (обирайте корисні, наприклад, сухофрукти);
- записка, у якій вказані ПІБ дитини, контактні дані батьків та ближніх родичів (імена, телефони, адреси);
- телефон та заряджений павербанк;
- індивідуальний набір необхідних ліків з запасом на кілька днів;
- комплект змінної білизни та одягу;
- можна покласти улюблену іграшку (це допоможе дитині заспокоїтися в укритті).
«Важливо не перевантажувати наплічник школяра та зберігати у школі те, що дозволяє адміністрація. Все інше (їжа, вода, засоби гігієни, ковдри, ліхтарики, універсальна аптечка тощо) має заздалегідь підготувати і забезпечити заклад освіти», — наголосили правоохоронці.
Це повинні знати усі!
Техногенна катастрофа, пожежа, військове вторгнення — у сучасному світі є багато загроз. І не варто нехтувати ними, мовляв, «мене все погане омине». Краще знати: «Що б не сталося, я готова(ий) до всього». Цікаво, що в Японії, на відміну від України, мати «тривожний рюкзак» — обов’язково, і в ньому навіть є… переносний туалет.
Та повернімося до наших реалій. Перш за все, ви маєте зібрати сімейну нараду й поговорити з рідними та дітьми про ваші дії у випадку надзвичайної ситуації: що треба зробити в першу чергу, де зібратись усім членам родини у випадку евакуації навіть за умов відключення мобільного зв’язку та інтернету: хто, де і кого має забирати, скільки часу допустимо чекати всіх на збір і куди саме ви поїдете. Розкажіть про цей план усім членам родини. Добре було б прописати його і покласти листок у «тривожний рюкзак».
Підготуйте «тривожний рюкзак» заздалегідь
Це рюкзак з універсальним набором, щоб людина могла поїсти, зігрітися й забезпечити ночівлю в непристосованій місцевості. Розрахунок продуктів у «тривожному рюкзаку» — на два тижні, і його цілком вистачить для однієї родини. Вага професійного туристичного рюкзака із захистом від дощу — 24 кг, об’єм — 100 л (для найсильнішого члена родини), але не менш ніж 30 л.
«Тривожний рюкзак» має бути в кожного члена родини, включно з дітьми, але його вміст і вага відрізнятимуться. Ось приклад, як я склав власний «тривожний рюкзак». Але врахуйте, це рюкзак військового.
Що пакувати в «тривожний рюкзак» для дорослого
Рюкзак необхідно спакувати за правилами:
- важке — до центру ваги і до спини;
- вага має бути розподілена рівномірно;
- аптечку покладіть зверху;
- під аптечкою мають бути спаковані засоби гігієни, особливо якщо родина з дітьми.
Не скидуйте в рюкзак все підряд, дотримуйтесь модульної навігації: дитячий модуль, модуль для ночівлі, модуль зв’язку.
Документи і карта місцевості
У рюкзаку можуть бути КОПІЇ всіх ваших документів у водонепроникній упаковці чи у файлі, а також документи на кшталт дипломів, трудових книжок, сертифікатів.
Окремо — документи на флешці USB. Також дублікати ключів від житла, автівки.
У водонепроникні файли розмістіть і готівку (у тому числі дрібну — решти можете не дочекатись) та кредитні картки. Не тримайте гроші в одному місці — частину розподіліть між членами родини.
Крім документів, покладіть у рюкзак карту місцевості.
ОРИГІНАЛИ документів (паспорт, водійські права, військовий квиток, свідоцтва про народження дітей) мають бути у вас «ближче до тіла», у внутрішніх кишенях. Не зайвим буде мати при собі фото близьких «паспортного формату» — з іменами на зворотному боці, а також паперовий аркуш із даними всіх ваших рідних.
Зв’язок, сигналізація та освітлення
– Радіоприймач із можливістю прийому в УКХ і FM діапазоні, запасні батарейки або телефон кнопковий із функцією FM-радіо
– Мобільний телефон із зарядним пристроєм і power bank
– Водонепроникні компас і годинник
– Акумулятори ААА та 18650